Netflix’ten Müzik Temalı Film ve Diziler | SH Öneri

1 – What We Started

Moby, Carl Cox, Erick Morillo, Steve Angello, Martin Garrix, David Guetta, Paul Oakenfold, Seth Troxler… Elektronik Dans Müziği’nin çok önemli isimlerinin bu müziğin mainstream haline geliş süreci ve festivallerin geçirdiği devasa evrime dair görüşlerini belirttikleri harika bir belgesel.

2 – Berlin Calling

Başrolünde ünlü Alman DJ ve Prodüktör Paul Kalkbrenner’in olduğu, DJ Ickarus’un yaşadığı hareketli hayatı, dramatik iniş ve çıkışlar ekseninde anlatan Berlin Calling üç büyük film festivalinden ödül alan başarılı bir film.

3 – Hip Hop’un Hikayesi

Hip Hop’un doğuşunu ve gelişimini anlatan, oldschool MC’ler ve DJ’ler ile yapılan harika röportajlar ile bu müziğin 2000’li yıllara kadar yaşadığı süreçlere dair tarihi nitelikte bilgiler veren, tam 4 sezon, 16 bölümden oluşan belgesel serisi.

4 – Meydan Okuyanlar

Efsane hip hop prodüktörü Dr. Dre’nin kariyerini, kulüp DJ’liği yaptığı günlerden başlayarak, keşfettiği ve destek olduğu ünlü
rap sanatçılarıyla müziğe yaptığı önemli katkı, Jimmy Lovine ile beraber kurduğu Beats markasını rekor bir fiyata Apple’a satışı gibi başlıklar üzerinden anlatan mini dizi 4 bölümden oluşuyor. Yapımda Eminem, Snoop Dogg, will.i.am gibi müzik dünyasından ünlü isimler de yer alıyor. 

 

Keyifli seyirler.