Traktor ve Beatport’dan Gecikmiş İş Birliği

Beatport, Beatsource ve Native Instruments, TRAKTOR DJ yazılımının PRO 3 versiyonuna Beatport LINK entegrasyonu getiriyor ve bu sayede, LINK yazılımını TRAKTOR’un controller cihazlarında da kullanılabilir hale getiriyor. 

Beatport ve Native Instruments 16 yıldır ortak çalışmalar yürütüyordu ancak LINK servisinin TRAKTOR tarafına entegre edilmesi hayli vakit aldı. Beatport LINK ilk olarak Serato ve ardından Rekordbox, Engine gibi DJ yazılımlarda kullanıma açılmıştı ve servisin TRAKTOR PRO yazılımında kullanıma açılmasının bu kadar gecikmesi şaşırtıcıydı.

Şu an için TRAKTOR yazılımlarına entegrasyonu beta olarak kullanıma açılmış olan LINK, Beatport içerisindeki çalma listelerinize, başka sanatçılar tarafından oluşturulmuş çalma listelerine ve DJ listelerine anlık olarak erişmeyi ve performans esnasında kullanabilmeyi TRAKTOR PRO yazılımı ile de mümkün hale getiriyor. Ayrıca Beatsource LINK kitaplıklarından parçalar kullanarak sınırsız TRAKTOR akıllı çalma listeleri oluşturulabilecek.

Bu haber TRAKTOR PRO kullanıcılarının aşağıdaki belirttiğimiz özellikleri içeren Beatport ve Beatsource LINK’in sağladığı tüm işlevlere erişebilecekleri anlamına geliyor;

  •  Beatport ve Beatsource LINK kataloglarından parçaları aramak ve çalmak.
  •  Parçalara loop, cue point ve yorum/not ekleme.
  •  TRAKTOR efektlerinin tamamını parçalara uygulayabilme ve bunları performans öncesinde test etme.
  •  Çalan parçaların tam önbelleğe alınması.

Bu yeni servisin 2. Beta sürümü ile beraber çevrimdışı çalma gibi yeni özellikler de kullanıma sunulacak. 

TRAKTOR PRO kullanıcıları artık hem Beatport hem de Beatsource LINK’i herkese açık beta modunda kullanabilecekler. Servisin resmi lansmanı Haziran ayında yapılacak.

Traktor PRO & Beatport LINK entegrasyonunun Beta sürümü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.