Traktor Pro 3 İncelemesi

Artık daha çağdaş bir görünüm için daha düz bir arayüze sahip olan Traktor Pro 3, yazılımın gelmiş geçmiş en kararlı versiyonu olmaya aday. Ayrıca daha kaliteli ses zaman ayarı için yeniden tasarlanmış bir “Elastique 3” motoru bu versiyonda ilk kez denenmiştir.

Kullanıcı arabirimi, kulüp ortamlarında daha iyi okunabilirlik için daha keskin ve daha net bir görünümle yeniden tasarlanırken, bu özelliği sayesinde live dj ve performans sanatçılarının beğenesini kazanmıştır.

 

Elbette bunun yanında birçok yeni özellik de eklendi;

TRAKTOR PRO 3 artık her bir kanala bağımsız olarak atanabilen tek tuş, mixer efektleri ve filtreler sayesinde artık DJ’ler tarafından çok daha büyük droplar ve builduplar yapmak için tercih ediliyor.
Harici bir mikser kullanan DJ’leri de unutmayan Traktor,  artık ham (dry) sesi doğrudan yazılımın yeni bir modu sayesinde TRAKTOR’dan yönlendirilmesine izin veriyor.

Pioneer DJ’in efekt düzeninin Traktor geliştirme ekibinde bazı hayranları var gibi görünüyor 🙂 
Traktor Pro 3’te, her bir deck / kanal bir DJM’de Sound Color FX’e çok benzer seçilebilir bir Mixer FX birimine sahip.
Esasen, Traktor’daki filtre düğmesinin artık seçilebilen diğer tek düğmeli efekt / filtre durumları vardır. Bunlar, Traktor Pro 2.6 ile çıkan Makro FX’e benzerler, fakat yine de, Pioneer Sound Color FX gibi, daha çok mix esnasında kullanılmak üzere tasarlanmışlardır.

 

 

 

Ters Parça Çalma
Traktor Pro 3’te, parçaları tersten oynatabilirsiniz.  (REVERSE)
Diğer çoğu DJ yazılım ve donanım çözümlerinin bir süredir bunu yapabilmesine rağmen, Traktor Pro 2, 2011’de çıktı. Bu nedenle, o zamanlar eksikliği o kadar da hissedilmiyor.

 

Yenilenen Traktor Pro 3 gerek sezgisel arayüzü gerek ses motoru ve gerekse makro efektleriyle yine endüstrinin en iyilerinden biri. Eski sürüm Traktor kullanıcıları için ücretli olan bu update Native Ins. sitesi üzerinden yapılabiliyor.-