Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Livestream Platformları

Bir DJ’in setini dinlerken anlık olarak gelen müziği ileri sarma imkanına sahip olmamanız DJ’in yarattığı akışa sadık kalarak onun mix ve parça seçimlerinin yaratacağı etkiyi daha doğru hissetmenizi sağlar. Herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanarak canlı etkinliklere en yakın hissi yakalayabileceğiniz aktivitelerin livestream DJ performansları olduğunu söyleyebiliriz. 

Bu yazımızda sizinle takip etmenizi önerdiğimiz dans müziği canlı yayın platformlarını paylaşıyoruz. 

 

BE-AT.TV

Özellikle techno ve house tarzlarının amiral gemisi festivallerinden olan Kappa Future, Junction 2 gibi festivallerinden pek çok performansı canlı olarak yayınlayan tek platform. BE-AT.TV bir süre önce web sitesi üzerinden yaptığı yayınları sonlandırarak tüm arşivini YouTube’a aktardı. Şu an BE-AT.TV YouTube Kanalı’nda daha önceki yayınlara ulaşabilir ve yeni canlı yayınlardan haberdar olmak için bildirimlerinizi açabilirsiniz.

 

 

 

Dance Television (ex Dance Trippin)

Eski adı olan Dance Trippin ile gerçekleştirdiği yayınlarda coşkuyla dans eden kalabalıkların adeta bir önceliği var. Bu da Dance Television’un canlı yayınlarını diğerlerinden farklı bir çizgiye koyuyor. Platform geçmişte ağırlıklı olarak house, tech house ve techno organizasyonlarından yayınlar yapıyordu ama yenilenmiş yüzüyle beraber 7 farklı kanal ve tarz ile dinleyicilerine daha geniş bir kategorizasyon sunuyor.

 

 

 

 

Electronic Dance

Tam 12 farklı elektronik müzik türünde 7 gün 24 saat livestream bulabileceğiniz, zengin içeriğe sahip, oldukça başarılı bir platform. Sosyal medya mecralarında gerçekleştirilen farklı tarzlardan yayınları da web sitesinde derleyen Electronic Dance tam olarak aradığınız livestream dinleme platformu olabilir.

 

 

Twitch

Aslen bir video oyun yayın platformu olan Twitch, pandemi döneminde hayata canlı yayınlar ile tutunabilen DJ’ler için harika bir alternatif oldu. Hala çok sayıda çok sayıda DJ, Twitch üzerinde canlı performanslar gerçekleştiriyor. Favori DJ’lerinizi Twitch kanalında yakalayabilirsiniz.