Stüdyo Monitörlerinin Dinleyici Tarzı Monitörlerden En Temel Farkları

Stüdyonuzu dizayn ederken, müzik yapımcıları için üretilmiş iyi bir monitöre sahip olmak, yaptığınız müziğin kalitesini arttırmak açısından oldukça önemli. Hoparlörlerle çalışırken, kulaklıkla tam olarak hissedemediğiniz frekansların gerçek etkileri ve ortam akustiği ile müziğinizi duyarsınız. Bu sayede algılanan ses şiddeti ve parçalarınızdaki seslerin dengeleri ile ilgili daha doğru kararlar verebilirsiniz.
Stüdyo monitörleri size doğru sesi olduğu gibi ulaştırma amaçlı üretilmiştir. Eğer ortam akustiği problemini halledebilirsiniz, ortalama bir çift stüdyo monitöründen oldukça yüksek performans alabilirsiniz.
Dinleyici tarzı dediğimiz tüm hoparlörler mümkün olduğunca iyi bir ses üretmek için tasarlanmıştır. Ancak tüketici tarzı bu monitörler, müzik prodüktörleri için doğru bir seçim olmayabilir. Verdiği bas ve tiz ağırlıklı seslerle oldukça keyifli bir dinleme sunan dinleyici tarzı monitörler, referans almanız açısından yeterli kalmayabilir. Bu nedenle, monitör seçimi yaparken tamamen bu iş için üretilmiş profesyonel stüdyo monitörlerine yönelmenizde fayda var.

En iyi stüdyo monitörlerine uygun fiyatlarla sahip olmak ve stüdyonuza uygun en doğru tercihi yapmak için SonarHouse’a buradan ulaşabilirsiniz.