Spotify’dan Yeni Abonelik Sistemi

Spotify en yüksek aktif kullanıcı sayısına sahip müzik streaming platformlarından biri. Buna rağmen ciddi eleştiri aldığı bir konu vardı ve şirket bunu çözmeyi planlıyor.

Şimdiye kadar platforma eklenmiş tüm parçalar sıkıştırılmış yani ses kalitesi ve desibel şiddetinde belirgin bir düşüşe uğratılmış versiyonlardı. Uygulamanın ayarlar bölümünde ses kalitesini arttırmak mümkün ancak bu kategoriden yüksek kaliteyi seçmek bile bize parçanın stüdyo çıkışında sahip olduğu orijinal kalitesindeki duyumunu sağlamıyor. Spotify HI-FI ile platformdaki tüm parçaların hiçbir ses kaybı yaşanmadan dinlenebilmesi hedefleniyor.

Spotify, HI-FI özelliğinin kullanımını olabildiğince yaygınlaştırabilmek için birden fazla hoparlör üreticisiyle çalışıyor. Amaç sadece kulaklık ile dinlemede değil, tüm ses sistemlerinde duyum kalitesi düşüşünü ortadan kaldırabilmek.

Spotify HI-FI Nasıl Kullanılacak?

Şu anda premium abonelik ile reklamsız dinleme yapılabiliyor. Spotify HI-FI, bu abonelik sistemine ek bir paket olarak aylık yükseltme ücreti karşılığında kullanıma sunulacak.

Spotify HI-FI, bu yılın sonlarında bazı ülkelerde kullanıma açılacak ve alınacak geri bildirimlerin ardından global kullanım aktif edilecek. Yakında sizinle paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

HI-FI streaming, TIDAL ve Deezer’ın hali hazırda aktif olarak sunduğu özelliklerden ve kullanıcılarından olumsuz yorumlar aldıkları söylenemez. Peki Spotify HI-FI özelliği ile kullanıcılarını tatmin edebilecek mi? Bunun cevabı için biraz daha bekleyeceğiz.