SonarHouse and Rhyme&Hype Pres. Betoko (UK)

Elektronik dans müzik sahnesinin en deneyimli isimlerinden İngiliz DJ/Prodüktör Betoko, SonarHouse ve Rhyme & Hype sunumu ile 3 Mayıs’ta Module Istanbul kabininde olacak!

Melodic house’dan techno’ya geniş bir üretim yelpazesine sahip İngiliz Prodüktör, DYNAMIC, Katermukke, Wow! Recordings gibi saygın plak şirketlerinin en değerli isimlerinden. Aynı zamanda kendi plak şirketi OKO Recordings ile de adından sıkça söz ettiren Betoko, değişime olan kusursuz uyumu ile dünyanın en ünlü DJ’lerinin tracklistlerinde her dönem yerini korumayı başarıyor.

Module İstanbul’da sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek bu geceye tüm dans müzik severleri bekliyoruz!

***

English DJ/Producer Betoko, who is one of the most experienced names in the electronic dance music scene, will be at Module Istanbul on 3rd of May with SonarHouse and Rhyme & Hype collaboration.

Betoko, who is one of the most important names of some record labels such as DIYNAMIC, Katermukke and Wow!, has a wide range of music production from melodic house to techno. At the same time, he has managed to make an indelible impression with his record label OKO Recordings. Along with these, he continues to keep his place in world’s most famous DJs’ tracklists thanks to his perfect adaptation to change.

For an unforgettable night, we invite you to Module Istanbul to dance with us from dusk till dawn!