Sıkça Sorulan Sorular

Kurslara katılmak için herhangi bir deneyim gerekiyor mu?

Elektronik Müzik ve DJ’lik dünyasına ilgi duyan herkese açık olan giriş seviyesi eğitimlerimiz olmakla birlikte, deneyim gerektiren ileri seviye kurslarımız da mevcut. Web sitemizde tüm eğitim programları için kendi sayfalarında katılım ve zorunluluklar belirtilmiştir.

Peki yaş sınırı var mı?

Kurslarımız için belirlediğimiz yaş sınırı yoktur. 18 Yaşından küçük katılımcılar için veli izin belgesi gereklidir.

Ama benim ekipmanım yok!

Kurslarımız için zorunlu değil fakat derslerden alacağınız verimi arttırmak için önerdiğimiz Ses Kartı, Kulaklık, Referans Monitör gibi bazı temel ekipmanlar var. Derslerimiz başlarken bu ekipmanları tanıtarak, size en uygun olanları tedarik edebiliriz. SonarHouse, aynı zamanda Ableton, Genelec, Arturia, M-Audio, Sennheiser, PreSonus, Denon DJ gibi onlarca dünya devi markanın Türkiye ana bayiliğini yapmaktadır.

Birden fazla programa katılmak istiyorum.

Elbette! DJ/Producer, Ultimate Producer gibi birleştirilmiş, uzun soluklu paket programlarımız mevcut!

Hangi programa katılacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

Yapmak istedikleriniz konusunda biraz ipucu vermeniz yeterli, destek ekibimiz size en uygun olan kurs ve servislerimizi önerecektir. Dilerseniz randevu alarak stüdyomuzu ziyaret edebilir, eğitmenlerimizle yüzyüze veya online görüşebilirsiniz. Ya da SonarHouse Kurs Seçme Rehberi ‘ne göz atarak, eğitimlerimizi daha yakından inceleyebilirsiniz.

Eğitim ücretleri ne kadar?

İlgilendiğiniz eğitim ile birlikte İletişim Formu doldurabilirsiniz. SonarHouse ekibi en kısa sürede size ulaşarak bilgilendirme yapacak.

Müzik Prodüksiyonunda hangi yazılımları kullanıyorsunuz.

Stüdyomuzda ilk DAW tercihimiz Ableton Live. Eğitimlerimizde program içeriklerine göre farklı yazılımlar kullanmaktayız. Ableton Live kurslarımızda tüm Ableton efekt ve enstrümanlarına yoğunlaşırken, Mix & Mastering ve ileri seviye eğitimlerimizde daha çok Fabfilter ve UAD pluginleri ile çalışmaktayız. Çok çeşitli dijital synthlerin içinde en çok tercih ettiklerimiz ise VCV Rack, Pigments, Mini V, Diva, Omnisphere, DS Thorn ve diğer onlarcası, özel derslerde dijital enstrüman tercihi öğrencilerin seçimi ve tarza göre belirleniyor. Bu konuda en iyi bilgiyi eğitmenlerimiz ile görüşerek alabilirsiniz.

Kurs sonunda sertifika veriyor musunuz?

SonarHouse’da eğitimleri başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, “SonarHouse Diploma”yı almaya hak kazanır.

Eğitimler tamamlandıktan sonra desteğiniz oluyor mu?

DJ Eğitimlerimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi kendi etkinliklerimiz ve tarzlara göre anlaşmalı olduğumuz mekanlar aracılığıyla desteklemekteyiz. Müzik prodüksiyon mezunu öğrencilerimizi ise müzik tarzlarına göre gerek kendi plak şirketimiz ile, gerek bağlantılarımız olan plak şirketlerine yönlendirerek destek oluyoruz. Burada en önemli konu öğrencilerimizin kurs boyunca bize göstermiş olduğu performans, ayırdığı zaman ve yetenekleri. SonarHouse Elektronik Müzik Okulu, profesyonelleşmek isteyen öğrencilerini gereksinimleri karşılayabildikleri takdirde tüm imkanlarıyla destelemektedir.

Eğitim fiyatlarını nasıl öğrenebilirim ? Kredi Kartı ile ödeme yapmak istiyorum.

İletişim formu‘nu doldurarak istediğiniz programların fiyat bilgisine 1 iş günü içerisinde ulaşabilirsiniz. Eğitim programlarımızın tamamında Kredi Kartı ile ödeme yapmak mümkündür.

DJ Eğitimlerinde hangi ekipmanlar kullanılıyor?

Kulüp standartları düzeyinde özel olarak hazırlanan DJ stüdyomuz, öğrencilerimize profesyonel ekipmanlarla pratik yapma imkanı sunuyor.

DJ stüdyomuzda bulunan ses ve ışık ekipmanları:

Pioneer DJM 2000 Nexus Dj Mikser
Pioneer CDJ 2000 Nexus 2
Pioneer CDJ 2000 Nexus Dj
Pioneer RMX 1000 Dj Efektör
Pioneer SP-16 Sampler
Pioneer AS-1 Analog Synth
Traktor SCRATCH A10
Pioneer Interface 2
Traktor X1 Dj Controller
Traktor Z1 Dj Controller
Void Acoustics Voic Cyclone 55 Driver
Martin Blackline S18 Subwoofer
Martin Mac Mini Moving Head