Rockstar Games’den Plak Şirketi Sürprizi

Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto serileriyle video oyunu tarihinin en çok sevilen ve oynanan oyunlarını yaratan Rockstar Games’den çok farklı bir hamle geldi.

Ama bu hamle oyun sektöründe değil, müzik sektöründe. Hem de house müzik.

Özellikle GTA serisinde araba kullanırken dinlediğimiz radyo istasyonlarındaki çeşitlilik ve parça seçimleriyle oyun sektöründe müziği en iyi kullanan markalardan birisi Rockstar Games. Şirket bu konuya artık çok farklı yaklaşıyor; CircoLoco, Rockstar Games’in kurduğu plak şirketinin adı. CircoLoco adı 2000’lerde elektronik dans müziğinin hala “resmi” müzik türü olarak kabul edildiği İbiza’da düzenlenen büyük çaplı house müzik partilerinden geliyor. Plak şirketinin yayınladığı parçalar tamamen İbiza ruhunu hissettirecek dans müziği örnekleri olacak.

Plak şirketinin yayınladığı ilk parça house müziğin çok sevilen ve başarılı isimlerinden Seth Troxler’a ait. İlk yayınını Seth Troxler ile yapan bir plak şirketinin uzun vadede bize gayet güzel yeni parçalarla gelebilme potansiyelinin olduğunu söylemek mümkün. 

Daha önce Solomun, Tale Of Us, Dixon, Black Madonna gibi ünlü DJ ve prodüktörlerin canlı performanslarının gerçekleştiği GTA 5 evreni ile Rockstar Games elektronik dans müziği severleri kendine çekmeyi başarıyor. Şu an oyun içerisinde sürekli açık olan ve sadece elektronik müzik çalan bir gece kulüpleri bile var. Oyunlarının eğlence dozunu müzik sayesinde de yükseltebilen yenilikleri sayesinde oyuncuların ve elektronik müzik severlerin ilgisini çekmeyi başaran Rockstar Games ilerleyen zamanlarda yayınlayacağı bir güncelleme ile GTA 5 evrenine kendi plak şirketinin adını taşıyan bir gece kulübü dahil edebilir.

 

Diğer haberler için tıklayın.