Portekiz’in Covid-19 Mucizesi | EDC 25. Yaşını Kutluyor

Pandeminin hayatına doğrudan etki etmediği çok az insan kaldı. Çember giderek daha hızlı daralırken, Portekiz’de işler ters yönde gidiyor…

Avrupa genelinde dahi aşılanma programlarına dair pek çok sorun yaşanırken, normalleşme beklentilerimiz pek hızlı gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. İyileşme süreci giderek daha da yavaşlarken, kıtanın küçük ülkelerinden biri olan Portekiz’de insanlar normal hayatlarına hızla geri dönüyorlar. Ülkede virüs sadece hastanelerde yatan insanlarda yaşıyor. Halk artık virüssüz, maskesiz, sosyal mesafesiz hayata neredeyse başlamış durumda. Elbette tüm yaş gruplarının tamamen normal hayata geçtiğini söylemek doğru olmaz ancak ülkede gerçekleşecek müzik festivallerinin ertelenmemesi ve gerçekleşeceklerine herkes tarafından kesin gözüyle bakılması ülkedeki durumu rahatlıkla açıklıyor.

Phase 1 Lineup

Las Vegas merkezli, dünyanın en büyük ve en renkli elektronik müzik festivallerinden biri olan EDC bu yıl 25. doğum gününü kutluyor. Çoğu büyük festival, tarihlerini neredeyse yıl sonuna kadar ötelerken veya iptal edilirken EDC bu konuda çok ama çok şanslı görünüyor. 

25. doğum gününde organizasyona en büyük hediye Covid-19’dan geldi diyebiliriz. Çünkü festivalin Avrupa ayağının gerçekleşeceği ülke olan Portekiz, Avrupa’nın bu süreci en iyi yöneten ve en hızlı normalleşen ülkesi konumunda. Bu da EDC’ye olan talebin, ilginin ve katılımın büyük ölçüde artacağının habercisi. 

Doğup büyüdüğü ülke olan Amerika’da bile gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair pek çok spekülasyon mevcutken, EDC Europe’un gerçekleşeceğine dair şüphe kalmadı. Festival 18-19-20 Haziran tarihlerinde Portekiz’in Praia de Rocha Plajı’nda gerçekleşecek. 

Festivalde çalacak olan isimlere göz atmanızı öneririz çünkü çok güçlü ve zengin bir lineup söz konusu. Elektronik müzik festivalleri arasında bu yılın en geniş ve en başarılı lineup’lardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tüm bu gelişmelerden hareketle bazı müzik festivallerinin 2021 yılı Avrupa ayaklarının Portekiz’e taşınması bile söz konusu olabilir. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.