Pioneer’dan Hem Performans Hem Referans Monitörü

Pioneer DJ hali hazırda piyasada bulunan referans monitörlerini yenilemek yerine yepyeni bir ürün serisi ile karşımıza çıkıyor: VM-50, VM-70 ve VM-80.

VM Serisi 5, 7 ve 8 inch seçenekleriyle satışa sunuluyor. Pioneer yeni ürününde endüstrinin genel tasarım anlayışının biraz dışına çıkarak ön panelde altıgen tasarıma yer vererek yepyeni bir imaj yaratmış. Bu sayede hoparlörler ilk bakışta yenilikçi tasarım anlayışıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Alüminyum Ön Panel

Alüminyum Ön Panel

Bu altıgen ön panelin bir diğer özelliği ise alüminyumdan üretilmiş olması. Bu tercih VM serisinin tasarımını rakiplerinden farklı bir noktada konumlandırıyor. 4 mm kalınlığındaki alüminyum ön panel kullanıcıya yenilikçi dizayn ile beraber dayanıklılık da vadediliyor.

VM Serisinin tasarımıyla ev ortamında herhangi bir noktada pek çok referans monitörünün aksine şık bir görüntü sunabileceğini söylemek mümkün.

 

 

EQ Ayarları

 

Hem referans monitörü hem de DJ performans monitörü olarak kullanılabilen VM serisinin birden fazla kullanım modu
bulunuyor. Hoparlörlerin arkasında bulunan fiziksel ayar tuşları ile toplam 16 farklı EQ ayarı seçilebiliyor. Bu sayede yaptığınız müziğin niteliğine göre dışarıya vermek istediğiniz sese şekil verebiliyorsunuz. Bu özelliği ile VM serisi DJ performansları esnasında sıkça kullanılacaktır.

 

 

Şirket bu yeni serisinin piyasada tutunabilme istatistiklerine göre daha büyük çaplı üretimlere geçmeye hazırlanıyor. Anlaşılan Pioneer DJ ses donanımlarına dair atılımlar yapmakta kararlı.