Yeni CDJ-3000 ile Tanışın

Geçen hafta yeni CDJ’lerinin bir teaser’ını yayınladıktan sonra, Pioneer DJ resmi olarak CDJ-3000’i duyurdu. CDJ-2000NXS 2’nin 2016 yılının başlarında piyasaya sürülmesinden dört yıl sonra, bu medya oynatıcı birçok DJ tarafından merakla bekleniyordu.

 

Yepyeni Özellikler

Daha Hızlı, Daha Gelişmiş Bir İşlemci

CDJ-3000, sistemin daha hızlı çalışmasını ve yeni özelliklerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için ilk kez bir Pioneer CDJ’e yerleştirilen ağır yük işleme özelliklerinin mevcut olduğu bir MPU ünitesine sahip. Ayrıca, CDJ-3000’de bir parça çalarken bile ön izleme yapabilmek mümkün.

 

Geliştirilmiş Ses Dizaynı

CDJ-3000 üzerindeki dahili ses hesaplama işlemi 96 kHz/32-bit’e yükseltildi ve tüm ses formatlarıyla kullanılabilir hale geldi.

 

Artık Bir CD yuvası Yok!

 

9-inch Büyüklüğünde Bir Dokunmatik Ekran

 

Yeniden Tasarlanan Donanım Kontrolleri

CDJ-3000’de 8 adet hot cue tuşu, beat jump tuşları, gelişmiş auto loop tuşları, playlist ve arama tuşları da bulunuyor. Bu tuşların bulunması da performans sırasında verimliliği ve zaman kullanımını en üst seviyeye çıkarıyor.

 

Harmonik Miksing Kolaylaştı!

Uyumlu tonlarda, harmonik geçişlerin bir hayranıysanız, bu özellikler tam size göre. Key Sync ve Key Shift tuşlarıyla gelecek parçanın tonunu, çalan parçanın tonuna göre ayarlamanız oldukça kolay.

 

 

Sınırlı Sayıda Beyaz Model

CDJ-3000, sınırlı sayıda beyaz versiyonuyla da satışa sunuldu.

 

CDJ-3000’in tabii ki çok daha fazla özelliği var; sizler için birkaçına SonarHouse Blog’da da değinmek istedik. Oldukça ses getiren bu cihaz, birçok DJ tarafından da ilk izlenimde büyük beğeni topladı ve toplamaya devam ediyor.