Pioneer DJ yeni mikseri DJM V10 tanıttı.

Pioneer DJ’den Alışılmışın Dışında Bir Ürün: DJM-V10

Pioneer DJ, geçtiğimiz günlerde DJing dünyası için devrim niteliğinde sayılabilecek 6 kanallı mikseri DJM-V10’i tanıttı. DJM serisinin en yeni üyesi V10, hemen hemen tüm tarzlarda yeni fikirlere açık yaratıcı bir mix deneyimi sunuyor. Tanıtıldığı andan itibaren büyük ilgi çeken  bu mikserin belli başlı özelliklerini sizler için inceledik.

Daha Özgür Bir Yaratıcılık

Mikserde, kurguladığınız efektleri bir araya getirmenize ve setleriniz sırasında harici donanımlarla yaratıcı olmanıza yardımcı olmak için genişletilmiş bir send/return bölümü oluşturulmuş. Tasarım, enstrümanlar ve gitar pedallarının yanı sıra FX üniteleri ile sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca, ses nüanslı ayarlamalar yapmak için mükemmel olan dahili send/return FX knotları eklenmiş. Bununla amaçlanan şey ise, müzikle doğal bir şekilde harmanlanan sesler elde etmek. 

Dans Pistinde Daha Yüksek Bir Enerji

Mikserde, her kanalda fader ve 4 bantlı EQ kullanarak mixinizi dikkatlice şekillendirdikten sonra, yeni ana izolatörü kullanarak tüm sesi büyük ölçüde değiştirebilir veya ince ayarlamalar yapabilirsiniz. Pioneer DJ’in ürünü tanıtmadan önce yaptığı derinlemesine analiz sırasında, mixin son konumunda sadece bitmiş ses değil, aynı zamanda her aralığı değiştirirken sesin nasıl değiştiği de incelenmiş. Bu değişimleri yakalayarak müziğinizde yaptığınız dramatik değişimlerle kalabalığın enerjisini yüksek tutabilirsiniz

Daha Fazla Kontrol

İlk kez, müziğin farklı unsurlarını bağımsız olarak kontrol etmenizi sağlamak için 4 bantlı bir EQ inşa edilmiş (high, high-mid, mid-low, low). Pioneer DJ ürün için çalışmaları sırasında, referans için çeşitli müzik tarzlarını kullanarak, her frekans bandını sıfırdan inşa ettiklerinde sesi test etmek için kulüp tarzı bir ses sistemi kurmuş. DJ’lerden gelen geri bildirimleri de dinleyerek, daha iyi bir ses dengesi yakalamanız adına her bir grubun eğrisi dikkatlice ayarlanmış. 

Saf Konsept, Basit Tasarım

DJM-V10 profesyonel özelliklerle dolu, ancak kullanımı da bir o kadar kolay. Mikserdeki özelliklerin sezgisel kullanımı teşvik etmesiyle amaçlanan ise, temiz ve yalın bir düzende çeşitli özellikler sunarak DJ’lere yaratıcı özgürlük veren “boş bir tuval” yaratmak. Basit görünümüne rağmen, tasarımın her küçük detayıyla titizlikle uğraşıldığı gerçekten çok belli.