Müzikal Gelişiminizde Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

1-Okul ve Müzik : Eğer daha kaliteli ve talep gören müzik istiyorsunuz, bu konuda tecrübesi bulunan ve işini severek yapan müzisyenlerle iletişim kurun. Bu sanatçıların birçoğunun okul zamanı oluşturdukları müzik gruplarıyla bu sektöre adım attıklarını duymak sizi şaşırtacaktır. Müzikten keyif almak için herhangi bir lisans veya diplomaya ihtiyacınız yok. Sadece kendinizi pratik yollarla gel+iştirmek adına çaba sarf etmeniz gerekiyor.

 

2-Perspektif : Müzik çalmak veya üretmek kişiyi bu alanı meslek haline getirme sorumluluğu yüklememelidir. Gelişiminiz süresince bu yanılgıya takılmadan, işinizi nitelikli icra etmek ve pratik çalışmalarınızı sürdürmeniz sizin adınıza en doğru karar olacaktır.

 

3-Çalacağınız Mekan : Müzikal anlamda gelişim sürecinizi hızlandırmanız için, mekanlarda çalmak yapabileceğiniz en verimli pratik yollarından biridir. Teorik olarak kapsamlı bir bilgi birikiminiz olsa bile, kendinizi gösterebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz nokta pratik tecrübelerdir.

 

 

 

4-Gerçekçi Olmak : Gelişen pazarlama ve reklam dünyası müziğin doğal yapısını gölgeliyor ve zedeliyor. Müziğinizin insanlar tarafından duyulması ve ilgi gösterilmesi onlara ve duygularına ne kadar ulaştığınıza endekslidir. Müziğinizin pazarlama dünyasının gölgesinde kalmaması adına kartlarınızı doğru oynamanız ve parçanızı bitirdikten sonra da bu konu hakkında özveri göstermeniz gerekiyor. Maalesef tüketim çağının birer parçasıyız ve pazarlamanın, müziğimizin önüne geçmesi bizleri üzüyor.

 

5-Olgu ve Algılar : Dinleyiciler ve müzik endüstrisi adına her şeyi mümkün kılan bir kurgu var. Ancak ilerlemeci bir yol haritasında sahip olmanız gereken şey evrensel bir vizyondur. Sizlerden bitmek bilmeyen müzik listeleri yapmanız beklenmiyor. Beklentiler kendini endüstri standartlarında kanıtlamış eserlerdir.

 

6-Girişimcilik : Anlaşmalarınız için sektöre hakim insanlar ile çalışabilirsiniz. Ancak bunun da ötesinde girişimci bir ruha sahip olmanız gerekiyor. Ürettiğiniz ve niteliğine güvendiğiniz parçalarınızı plak şirketlerine yollayın, geri cevap alamasanız bile bu eylemi sürdürmeye devam edin. Azimli bir şekilde çalışmaya devam ettiğiniz sürece hedefinize daha çok yaklaşacaksınız.