Sonar House

Hizmetler

 

Her yıl onlarca restoran ,cafe, bar ve gece kulübü için, müzik direktörlüğü, profesyonel ses sistemleri danışmanlığı, proje ve servis hizmetleri sağlamaktayız.

Hızla değişen dünyada, tüm taleplere anında çözümler üretebilmek ilk hedefimiz. Bu nedenle, her yeni projemizle, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun özel uygulama ve otomasyonları birbir hayata geçiriyoruz. Teknoloji ve mühendisliğin gücünü bilgi ve deneyimimizle harmanlayıp mükemmel sonuçlara ulaşmak için, hergün kendimizi geliştiriyor, tüm dünya trendlerini yakından takip ediyoruz. Projeler, özel uygulamalar ve Sonar Production çatısı altında sunduğumuz diğer hizmetlerle alakalı daha fazla bilgi alacağınız sonarprosound.com çok yakında online olacak. Bu zamana kadar taleplerinizi bize canlı destek veya iletişim formu üzerinden iletebilirsiniz.

 

 

REFERANSLAR;

Mastering Nedir ?

 

Evde veya stüdyonuzda oluşturduğunuz kayıtların, profesyonel müzik sektöründeki parçalardan ses kalitesi olarak ayrılmaması için miks ve mastering, parcalarınızın ses kalitesini yüksek standartlara uyarlar ve müzikal bir bütünlüğe hizmet etmesini sağlar.

Mix ve Mastering, parçalarınızdaki doğru duyum için. birbirinden ayrılamaz iki farklı unsurdur. İyi bir mastering’e sahip olabilmeniz için iyi bir mikse sahip olmanız gerektiği gerçeğini kesinlikle unutmayın! Mastering’i yapılan makyaj miksi ise üretiminizin sahip olduğu sade güzellik gibi düşünebilirsiniz. Üretimiz ne kadar güzel ise üzerine yapacağımız makyaj estetik bir bütünü oluşturacaktır.  Ancak ikisinin bir araya geldiği durumlarda kusursuz sonuçlar almanız mümkündür.

 

Nasıl Çalışır:

 

Çalışmanızı aşağıda bahsettiğimiz kriterlere uygun bir şekilde,  benzemesini istediğiniz referans parçayla birlikte  bize yollayın.SonarHouse ekibi olarak,  kritik dinlemeler yapıp, parçanızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyip, uygulamaya geçelim.

Isterseniz stüdyomuza gelerek , isterseniz online ortamda bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.  Sadece mix veya sadece mastering hizmeti alabileceğiniz gibi her iki servisten de  yararlanabilirsiniz.

 

 

Mix Servisi:

 

Mixing hizmeti için en az 5 kanal en fazla ise 40 kanal üzerinden servis sağlanır.

 

Mastering Servisi :

Ham mixdown üzerinden, master kanalda compressor, limiter ve benzeri herhangi bir işlem yapılmamış dosyalar üzerinde tek kanal üzerinden işlem yapılır.

 

ŞARKILARINIZI YÜKLEYİN : Yukarıda belirtilenlere uygun bir şekilde şarkınızı yükleyin. Profesyonel ekibimiz en kısa zaman içerisinde mastering işlemini özenle yerine getirecektir.


Mix – Mastering Hizmetlerinden doğru faydalanabilmeniz için bize yolladığınız kayıtların kalitesi ve formatı hayati önem taşımaktadır.

 

 

Miks ve Mastering için NASIL DOSYA YOLLARIM.?

 

• Yüklemelerinizi daima WAV, FLAC, AIFF gibi sıkıştırılmamış formatlar üzerinden yapın. Miks ve Mastering servisimizde MP3, AAC vb gibi sıkıştırılmış formatlar kabul edilmez.

 

• Projenizin Master kanalında herhangi bir plug-in veya compressor, limiter tarzı sinyal işlemciler kullanmayın. Kayıdınızı olabildiğince ham haliyle bize yollayın.

 

• Yine master kanalınızdaki sıkıştırma oranına dikkat edin. Doğru Mastering için ihtiyacımız olan en az -6DB HEADROOM yani dinamik alan. Bu işlem master kanalınızı sesini -6’ya kadar kısmak değildir. Master kanalınız yine 0’da kalmalı kanallardan sesleri  tek tek kısarak master kanala giden sinyali -6 olacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

 

• Yüklenen dosyaların en az 44.1 kHzlik bir sample rate ve 24bit örneklemeye sahip olması gerektiğini unutmayın!

 

*  Parçanızın waveform’unu belirleyecek, final işlemlerinden biri olan render seçenekleri içindeki DITHERING seçeceğini asla açık unutmayın.

 

d

 

Basamakları Hızla tırmanın!

 

Kariyer danışmanlığı hizmetimiz, kişisel hedeflerinize odaklanarak, yeni bir sanatçı adayı için birçok aşamayı çok daha hızlı geçmenizi sağlar. Müzik endüstrisinin püf noktalarından, global marketing ve pr çalışmalarına, müzik kariyerinizde ihtiyacınız olacak tüm bilgi ve deneyimi sizinle paylaşıyoruz.

Oyun, uygulama geliştiricileri, kısa film yapımcıları ve özel projelere sahip tüm medya üreticileri için özgün ve tematik elektronik soundtrack hizmeti veriyoruz.

İhtiyaçlarını ve projenizi inceledikten sonra dilerseniz istekleriniz üzerinden, dilerseniz sizin projeniz için kurduğumuz hayaller üzerinden müzikler üretiyoruz.

Bu servis hizmetinden edineceğiniz tüm müziklerin lisansı ve telif hakları size veya firmanıza ait olacaktır. SonarHouse teslim edilen çalışmalarla ilgili gelecekte herhangi bir hak veya sorumluluk talep etmez.

Tüm servislerimizde olduğu gibi, SonarHouse endüstri standartlarında sonik mastering kalitesini garanti eder.

Radyo, TV, medya veya online yayıncılar (podcaster, youtuber vb)  için Jingle – Jenerik hizmetimizden yararlanmak çok kolay. Yapmanız gereken bize projenizin detayı ve istekleriniz hakkında bilgi vermek.

SonarHouse Stüdyolarında hazırlanan tüm jingle ve jenerik içeriği, endüstri standartlarına uygun sonik kaliteye sahip olmakla birlikte alışılagelenin dışında özgün ve dikkat çekici çalışmalardır. 

Eğer vokal kayıt yapılacaksa, Jingle ve voiceover’larınızda kullanmak istediğiniz sesi dilerseniz kendiniz seçebilirsiniz,  dilerseniz SonarHouse bünyesinde sizin için en uygun olanı biz seçebiliriz.