Hizmetler

Türkiye’nin En İyi DJ Stüdyosuna Hoşgeldiniz!

Ortama kalibre edilmiş ses sistemlerimizle size önce doğru duyum ve sesi öğretiyor, sonra endüstri standardı ekipmanlarımızla işin tüm derinliklerine inerek öğretiyoruz. Profesyonel ışıklandırma ile desteklediğimiz DJ stüdyomuz, kendinizi üst sınıf bir gece kulübü kabininde hissetmeniz için tasarlandı.

Dilerseniz tek, dilerseniz bir arkadaşınız ile birlikte DJ stüdyomuzu kiralayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0212 252 55 10 numaralı telefondan ya da info@sonarhouse.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

DJ Ekipmanları & Ses ve Işık Sistemi

Pioneer DJM 2000 Nexus Dj Mikser

Pioneer CDJ 2000 Nexus 2

Pioneer CDJ 2000 Nexus Dj

Technics SL 1200 MK5 Turntable

Pioneer RMX 1000 Dj Efektör

Pioneer SP-16 Sampler

Pioneer AS-1 Analog Synth

Traktor SCRATCH A10

Pioneer Interface 2

Traktor X1 Dj Controller

Traktor Z1 Dj Controller

Void Acoustics Voic Cyclone 55 Driver

Martin Blackline S18 Subwoofer

Martin Mac Mini Moving Head

Mastering Nedir ?

Evde veya stüdyonuzda oluşturduğunuz kayıtların, profesyonel müzik sektöründeki parçalardan ses kalitesi olarak ayrılmaması için mix ve mastering, parcalarınızın ses kalitesini yüksek standartlara uyarlar ve müzikal bir bütünlüğe hizmet etmesini sağlar.

Mix ve Mastering parçalarınızdaki doğru duyum için birbirinden ayrılamaz iki farklı unsurdur. İyi bir mastering’e sahip olabilmeniz için iyi bir mix’e sahip olmanız gerektiği gerçeğini kesinlikle unutmayın! Mastering’i parçanıza yapılan makyaj, mix’i ise üretiminizin sahip olduğu sade güzellik gibi düşünebilirsiniz. Üretiminiz ne kadar güzel ise üzerine yapacağımız makyaj o kadar estetik bir bütünü oluşturacaktır. Ancak ikisinin bir araya geldiği durumlarda kusursuz sonuçlar almanız mümkündür.

 

SonarHouse Mix&Mastering Servisi Nasıl Çalışır?

Çalışmanızı aşağıda bahsettiğimiz kriterlere uygun bir şekilde, benzemesini istediğiniz referans parçayla birlikte bize yollayın. SonarHouse ekibi olarak, kritik dinlemeler yapıp, parçanızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyip, uygulamaya geçelim. İsterseniz stüdyomuza gelerek, isterseniz online ortamda bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Sadece mix veya sadece mastering hizmeti alabileceğiniz gibi her iki servisten de yararlanabilirsiniz. Mix hizmeti için en az 5 kanal en fazla ise 40 kanal üzerinden servis sağlanır. Ham mixdown üzerinden, master kanalda compressor, limiter ve benzeri herhangi bir işlem yapılmamış dosyalar üzerinde tek kanal üzerinden işlem yapılır. Mix&Mastering hizmetlerinden doğru faydalanabilmeniz için bize yolladığınız kayıtların kalitesi ve formatı hayati önem taşımaktadır.

 

Mix ve Mastering İçin NASIL DOSYA YOLLARIM?

Yüklemelerinizi daima WAV, FLAC, AIFF gibi sıkıştırılmamış formatlar üzerinden yapın. Mix ve Mastering servisimizde MP3, AAC vb. sıkıştırılmış formatlar kabul edilmez.

Projenizin master kanalında herhangi bir plug-in veya compressor, limiter tarzı sinyal işlemciler kullanmayın. Kaydınızı olabildiğince ham haliyle bize yollayın.

Yine master kanalınızdaki sıkıştırma oranına dikkat edin. Doğru mastering için ihtiyacımız olan en az -6DB HEADROOM yani dinamik alan. Bu işlem master kanalınızın sesini -6’ya kadar kısmak değildir; Master kanalınız yine 0’da kalmalı, kanallardan sesleri tek tek kısarak master kanala giden sinyali -6 olacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir.
Yüklenen dosyaların en az 44.1 kHzlik bir sample rate ve 24bit örneklemeye sahip olması gerektiğini unutmayın!

SonarHouse, öğrencilerinin kariyer hedeflerine hızlı ve nitelikli adımlarla ulaşmaları için var.

Kariyer süreçlerinizi yönetebilmeniz için yeterli donanıma sahip olmalısınız. Bu nedenle tüm birikim ve deneyimimizi sizinle ince detaylarına kadar paylaşarak müzik kariyerinize tam donanımlı bir sanatçı olarak başlamanız için çalışıyoruz.

Kariyer danışmanlığı servisimiz dahilinde sizinle; global marketing, promosyon süreçleri, kariyer yönetimi ve PR odaklı bilgiler paylaşıyoruz. Bu sayede ulaşılması pek de kolay olmayan önemli püf noktalarına hakim olmanızı hedefliyoruz.

Tecrübeli eğitim kadromuzdan alacağınız kariyer danışmanlığı hizmeti ile müzik endüstrisinin basamaklarını daha hızlı tırmanabilirsiniz.

SonarHouse olarak öğrencilerimizin kariyerleri boyunca yanında olmayı sürdürüyoruz.

Oyun, uygulama geliştiricileri, kısa film yapımcıları ve özel projelere sahip tüm medya üreticileri için özgün ve tematik elektronik soundtrack hizmeti veriyoruz.

İhtiyaçlarınızı ve projenizi inceledikten sonra dilerseniz istekleriniz üzerinden, dilerseniz sizin projeniz için kurduğumuz hayaller üzerinden müzikler üretiyoruz.

Bu servis hizmetinden edineceğiniz tüm müziklerin lisansı ve telif hakları size veya firmanıza ait olacaktır. SonarHouse teslim edilen çalışmalarla ilgili gelecekte herhangi bir hak veya sorumluluk talep etmez.

Tüm servislerimizde olduğu gibi, SonarHouse endüstri standartlarında sonic mastering kalitesini garanti eder.

Radyo, TV, medya veya online yayıncılar (podcaster, youtuber vb.)  için Jingle – Jenerik hizmetimizden yararlanmak çok kolay. Yapmanız gereken bize projenizin detayı ve istekleriniz hakkında bilgi vermek.

SonarHouse Stüdyoları’nda hazırlanan tüm jingle ve jenerik içerikleri endüstri standartlarına uygun “sonic” kaliteye sahip olmakla birlikte alışılagelenin dışında özgün ve dikkat çekici çalışmalardır. 

Eğer vokal kayıt yapılacaksa, jingle ve voiceover’larınızda kullanmak istediğiniz sesi dilerseniz kendiniz seçebilirsiniz. Dilerseniz SonarHouse bünyesinde sizin için en uygun olanı biz seçebiliriz.