Göktuğ Çitçi

DJ/Producer/Sound Designer
1979 yılında İstanbul’da doğan Göktuğ Çitçi, küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı. Bu ilgisi zamanla elektronik müzik üzerine yoğunlaştı ve 1993 yılından itibaren arşiv oluşturmaya yöneldi.

Önceleri trip-hop, ambient, industrial, leftfield, drum & bass tarzlarıyla ilgilenen Cervus, 1997 yılında Istanbul’un en önemli dans müziği radyolarından 104.3 Radio Cool’da çalışmaya başladı. Burada radyonun prodüksiyon işleriyle ilgilendi, çeşitli parçalar yapmaya ve aynı zamanda DJ’liğini geliştirmeye başladı.

2000 sonlarında Hollanda merkezli Sadie Records ile anlaşarak Subsky adıyla ilk plağını yayınladı. ”Four Days” isimli parçası Paul Van Dyk’ın hazırlamış olduğu ilk compilation olan “Politics Of Dancing” albümünde yayınlandı.

Cervus, 2003 yılının Mart ayında yayınlanan olan Global Underground GU 24 Nick Warren – Reykjavik albümünde Subsky – Strawberry Fields isimli parçası ile yer aldı. Yine 2003 yılının Mart ayında dünyanın en ünlü dj ve dans müziği dergisi DJ Mag tarafından DJ Moshic’e hazırlatılmış ve dergiyle beraber dağıtılan promo CD’de Subsky – UHU isimli parçasıyla hafızalarda yer etti.

2003 yılında, Ali Şahinbaş (Fuchs) ve Mete Tavukçuğlu (Agentorange) önderliğinde Dinamo 103.8 kuruluşunda aktif olarak bulundu ve Dinamo çatısı altında bir çok etkinlik düzenledi ve çaldı.

2004’te Yunus Güvenen, Muzo Berberoğlu ve Barış Türker ile Red Flag Collective isimli plak şirketini kurdu.

Faaliyette olduğu 4 yıl boyunca 6 plak çıkarttı ve tüm dünyaya dağıttı.

Godet, Crystal, Switch, 7th house, MiniMuzikhol gibi İstanbul’un köklü club’larında performans gösteren Cervus, DJ’liğiyle de her zaman ilgi gördü.

Subsky ismiyle bugüne dek 80’den fazla plak/dijital parça/remix yayınladı. Çalıştığı bazı plak şirketleri: Plastic City, Urban Torque, Spring Tube, Night Drive Music, Forensic, Deep Records, Looq Records, Prog City Deep Trax, Dutchie Music.

Yurtiçinde de Candan Erçetin, Sezen Aksu, Teoman, Mor ve Ötesi, Athena, Monality, Büyük Ev Ablukada için remixler yaptı.

Günümüzde Cervus ismiyle aktif DJ’lik hayatını devam ettiriyor, Subsky adıyla yayınlamak üzere yeni projeler üzerinde çalışıyor,

dinamo.fm‘de yayın yapan online radyonun Smog ve Sleep kanallarının içerik yönetimini yapıyor.

 

Dans ruhunu canlı tutmak için setlerinde kendini tek bir tarzla sınırlandırmak yerine farklı tarzlara da yer veren Cervus a.k.a Subsky, hala DJ kabinlerinin aranan isimlerinden.

20 yıllık deneyimiyle Cervus a.k.a Subsky, İstanbul’un en köklü kulüplerinden Minimüzikhol’ün resident DJ’i olarak dans pistlerinde groove’u sağlamaya devam ediyor.

İki yıldır SonarHouse Elektronik Müzik Okulu’nda Ableton eğitmeni olarak engin bilgi ve deneyimlerini aktaran Göktuğ Çitçi ekibimizin çok önemli bir parçası.

www.subskymusic.com