Gerçeğini Aratmayan, En İyi Ücretsiz Piyano Plugin’leri

1.  KeyZone Classic

En çok aranan piano markalarından olan Yamaha ve Steinway kuyruklu  piyanolarının ses bankalarını bünyesinde bulunduran Keyzone Classic, dahili sytnhesizer özelliği ile yaratıcılık konusunda büyük kolaylık sağlar. Ayrıca LFO özelliğiyle de piyano sesini şekillendirirken farklılıklar yaratmanıza imkan tanır.

 

2.  Versilian Upright No. 1 (Versilian Studios)

Klasik upright piyanoların mükemmel bir temsili. Bu upright piyanonun sesleri wide ve close mikrofonlar kullanılarak örneklenmiş. Keyzone Classic gibi, Versilian Upright No. 1’de ADSR kontrollerinin yanı sıra kullanıcıya yerleşik reverb ve panning fonksiyonları sunarak sesler üzerinde çeşitli varyasyonlar yaratabilmeye olanak sunuyor.

 

3.  LABS Soft Piano (Spitfire Audio)

Spitfire Audio kullanıma sunduğu tüm plugin’lerde kullanıcılarını fazlasıyla tatmin etmeyi başarıyor. Hem yumuşak hem sıcak sesleri harika bir netlik ve kalitede veren LABS Soft Piano birçok profesyonel bestecinin kullandığı ve sürekli olarak güncellenen bir plugin. Hali hazırda yayınlanmış bazı solo piyano albümlerinin tamamının yapımında kullanılmış olan LABS Soft Piano kolay kullanılan sade arayüzü sayesinde de tüm DAW ve MIDI controller’lar ile mükemmel bir uyum sağlar. 

 

4.   Atmos Piano – (Prism Audio)

Atmosferik ve distant sesleri prodüksiyonlarında sık kullananlar için mükemmel bir plugin. Parçaları sinematik bir düzleme oturtmak için müthiş sesler içeriyor. İçerdiği 241 farklı ses ile 2,4 GB boyutunda geniş bir ses bankası var Atmos Piano’nun. Ayrıca Decay ve release parametreleriyle birlikte harmanlanabilen iki ayrı mikrofon kaynağı da Atmos Piano’da mevcut.