Gece Hayatı İçin Pilot Etkinlik Serisi

Berlin Kulüp Komisyonu şehrin gece kulüplerini yeniden açarak normalleşmeyi başlatmak için bir plan açıkladı.

Komisyon daha önce şehirdeki gece hayatının 2022’ye kadar normale dönemeyeceğini duyurmuştu. Yeni planlama ile bu tarihin daha yakına çekilmesi amaçlanıyor.

Plan hızlı Covid-19 testleri yapılarak yürütülecek ve bu testlerle beraber ilerleyen bir pilot etkinlik serisi oluşturulacak. Etkinlikler başlamadan önce tüm kulüpler plana dair önerilerini ve yaptıkları mevcut düzenlemeleri bu süreç için oluşturulmuş bir bilgi merkeziyle paylaşacaklar. Etkinlikler boyunca kulüpler ve bu bilgi merkezi koordineli çalışacaklar. İnsanların yeni düzenlemelere sağladığı uyumun analiz edilmesi ve tüm paydaşların Berlin gece hayatının durumunu daha iyi anlamaları için ziyaretçi sayıları kaydedilecek. Plan dahilinde şehirde sadece bu konu için tasarlanmış mobil uygulamalar kullanılacak ve bir bilgilendirme kampanyası yürütülecek.

Pilot etkinlikler düzenlenirken her etkinliğin öncesi ve sonrasında katılımcılara yapılacak testlerin sonuçları karşılaştırılacak. İlk pilot etkinlik 20 Mart’ta Berlin Filarmoni Orkestrası’nın bir performansıyla gerçekleştirilecek. Etkinliğe 1000 katılımcı alınacak. Katılımcılar etkinlikten bir gün önce yetkili test merkezinde Covid-19 testi yaptıracaklar. Belirlenen başka bir mekanda da Berlin Kulüp Komisyonu tarafından düzenlenecek olan haftalık deneme etkinlikleri gerçekleştirilecek. Her etkinliğe 20€ değerindeki bilet ile girilecek. Bu tutar karşılığında katılımcılara bilet ile beraber cerrahi maske ve etkinlik günü kullanılabilecek bir hızlı Covid-19 test kiti verilecek.