Mehmet Akar

     

Mehmet Akar 1985 yılında Istanbul’da doğmuştur. Yaklaşık 15 yıldır müzik prodüksiyonu ve DJ’lik yapan Mehmet Akar, Beatport, Spotify, djtunes, itunes gibi müzik marketlerde 100’ün üzerinde orijinal parça ve lisanslı remix’e sahiptir. Parçaları defalarca önemli listelere girmeyi başarmış Türk Prodüktör/DJ ; Sasha, Patrice Baumel, Hernan Cattaneo, Nick Warren, Jody Wisternoff, Eelke Kleijn, Kastis Torrau, Jimmy Van M, Olivier Giacomotto, Inkfish, Brian Cid, Guy Manthzur, Darin Epsilon, D-Formation gibi birçok ünlü DJ’in tracklistlerine ve labellarına girmiş, ortak çalışmalar yapmış ve aynı sahneyi paylaşmıştır.

2011 yılında SAE ve Beatport sponsorluğunda gerçekleşen Burn Cut Me Down Sasha Remix Contest yarışmasından global anlamda bir başarı elde eden Mehmet, yarışmada finale kalarak o Ibıza’da 2 hafta Sasha ve Richie Hawtin’le özel workshoplara girme hakkı kazanmış ve Beatport CEO Robb McDaniels tarafından “Music Business” eğitimleri almıştır.

DJ’lik kariyeri boyunca aralarında Arjantin, Rusya, Romanya ve Bulgaristan’ın bulunduğu birçok ülkede sayısız etkinlikte performans sergilemiş, setleri ve parçalarıyla BBC dahil birçok radyo programına konuk olmuştur.

Aynı zamanda müzik teknolojileri, mixing ve mastering üzerine profesyonel çalışmalar gösteren Mehmet, bu alandaki faaliyetlerine kurucusu olduğu SonarHouse çatısı altında devam etmektedir.

Highlights / Record Labels:

Global Underground (London) Mehmet Akar – Roll The Dice GU42 Berlin by Patrice Baumel 2019

Last Night On Eath (London)  Sasha – Cut Me Down (Mehmet Akar Remix) 2011

Outside The Box Music (Amsterdam)  Eelke  Kleijn – Levensgenieter (Mehmet Akar Remix) 2011

Beatfreak Records (Barcelona) Mehmet Akar – Fancy Alerts (Original Mix) Barcelona Off Week Compilation 2017

Perspectives Digital (Los Angeles)  Mehmet Akar – The Mind Decider (ADE 2017 Sampler Compilation) 2017

Baires Records (Buenos Aires)  Mehmet Akar – A Kind Of Panic (Original, Santiago Garcia, Kintar Mixes) 2015

Manual Music (Amsterdam)   Mehmet Akar – Mental Health Hotline (Original Mix) Manualism 2013 –

Manual Music (Amsterdam)  Paul Hazendonk – Sunburnt (Mehmet Akar Remix) 2012

 

Mehmet Akar on Beatport   MA Resident Advisor DJ Profile   MA Discogs