Sizin İçin Seçtiğimiz 5 Ücretsiz VST Synth Plugin #1

Prodüksiyonlarınızda synth kullanmak için herhangi bir analog cihaza ihtiyacınız yok. Üstelik dijital ortamda synth kullanmak için herhangi bir para ödemeniz de şart değil. Ücretsiz VST’ler kullanarak parçalarınızı synth kaynaklı sesler ile özgürce donatabilirsiniz.

1.  Dexed

Dexed, Yamaha’nın DX7 ve TX81Z  FM synth’lerini kullanıma sunuyor. Herhangi bir klasik synth’in patch olarak yüklenebildiği Dexed harika bir free synth.

 

2.  Helm

Helm, standalone versiyonu ile DAW içerisine girmeden kullanabileceğiniz, drive kalitesi oldukça yüksek bir sytnh. Ses kütüphanesi de oldukça zengin.

 

 

3.  Jam Digits 2

Jam Digits 2, Casio CZ serisinden esinlenen başarılı bir phase distortion synthesizer. Phase distortion, gerçekten vahşi ve sert sesler üretebilen bir FM synthesizer türüdür.

 

 

4.  IK Multimedia Syntronik

IK Multimedia Syntronik ücretli bir plugin ancak free versiyonu da mevcut. Ücretsiz versiyonu bile çok geniş bir kütüphaneye sahip ve çok sayıda klasikleşmiş synthesizer’ı kullanıma sunuyor. Bu plugin 50 preset ve 38 farklı efektle birlikte geliyor.

 

5.  Blaukraut Charlatan 2.0

Kolay kullanılan sade arayüzü ile fat bass seslerin üretimi için harikulade yapıda bir VST synth. Blaukraut Charlatan 2.0 ile yaratıcılığınızı kolayca ortaya çıkabilirsiniz.