Sadece Elektronik Müzik Çalan 5 Global Radyo | SH Öneri

Elektronik müzik dünyasında radyolar geçmişten beri çok önemli bir yer tutuyor. DJ ve prodüktörlerin promo çalışmaları, özel radyo şovları gibi programlarla hem dinleyici hem de DJ’ler arasındaki bağın güçlendiğini söyleyebiliriz. Ayrıca radyoların, müziğin kendini idame ettirebilmesi için sahip olduğu önemli işlevin de farkında olarak bu kültüre hak ettiği değeri ve ilgiyi verebilmek gerekiyor. 

Bu yazımızda sizinle hem internet hem frekans tabanlı elektronik müzik radyoları paylaşıyoruz. Keyifli dinlemeler.

 

1. BBC Radio 1 (İngiltere)

Pete Tong’un efsaneleşmiş radyo programı Essential Mix’e de uzun yıllardır ev sahipliği yapan radyo, house, tech house ve techno DJ’lerinin çoğunun yer almak istediği bir platform. BBC Radio 1’da elektronik müzik Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yayınlanıyor. Hafta sonları sizi harika performanslar bekliyor.

Radyonun demirbaşlarından olan Annie Mac’i de takip etmenizi öneririz.

Listen BBC Radio 1

 

2. Radio FG (Fransa)

Elektronik dans müziğine global anlamda çok büyük isimler kazandıran Radio FG, Paris merkezli bir radyo istasyonu. David Guetta, Bob Sinclair, Martin Solveig gibi global anlamda büyük başarılara ulaşan isimlere kariyerlerinin henüz başlarında yer vererek dans müziğine yaptığı katkıyla hala takdir toplayan, kültleşmiş bir dans müziği radyosu. Radio FG’ye mutlaka şans vermelisiniz.

Listen Radio FG

 

3. Frisky Radio (Amerika)

Söylediğimiz gibi, dans müziğinin kalbinin atmaya devam etmesi için radyolar hala çok önemli bir yere sahip. Frisky Radio kendisini “Home of Underground Electronic Music” sloganında konumlandırarak dans müziğine katkı sunmaya devam edebilen ve yıllardır progressive house ve deep progressive tarzlarının bayrak taşıyıcı radyo’su olarak yoluna devam ediyor.

Listen Frisky Radio

 

4. DI.FM  (Amerika)

Neredeyse tüm elektronik müzik janrlarından örnekler içeren farklı kanalları üzerinden yayın yapan DI.FM 2000 yılında New York’ta başladığı yayın hayatına çok geniş bir yelpazede yayın yaparak devam ediyor. İçerisinde en sevdiğiniz elektronik müzik tarzına dair seveceğiniz bir kanal bulma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Listen DI.FM

 

5. Techno Live Sets

Sadece DJ setlerinin yayınlandığı ve yayınlanan setlerin çok önemli techno DJ’lerine ait olduğu harika bir platform. Siteye girdiğinizde sizi yığınla set bekliyor olacak. Ayrıca henüz kariyerinin başlarında olan DJ’lerin setlerine de şans veren Techno Live Sets’i kullanırken kendinizi çalan parçaların isimlerini ararken bulacaksınız.

Listen Techno Live Sets

Listen Techno Live Sets Radio

 

BONUS

Radio Garden dünya üzerindeki tüm radyo istasyonlarının yayınlarına anlık olarak ulaşabilmenizi sağlayan ve bunu web sitesinde kullandığı dünya simülasyonu üzerinden gerçekleştiren çok keyifli bir platform. Dünyanın her yerinden küçük ve büyük çapta sayısız radyo yayınını canlı olarak dinleyebileceğiniz Radio Garden’ı mutlaka denemelisiniz.

Listen Radio Garden