Denon DJ’den Müthiş Livestream Kolaylığı

Denon DJ, X1800 PRIME ve X1850 PRIME mixer’ları için bazı iyileştirmeler ile beraber livestream DJ performanslarını daha kolay hale getiren bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Broadcast Mode

Denon DJ‘in yayınladığı yeni güncelleme ile gelen Broadcast Mode özelliği sayesinde main output yoluyla ses direkt olarak USB kanallarına aktarılabilecek. Bu sayede müziğin o anda kullanılan streaming uygulamasına aktarılması için yapılması gereken herhangi bir komplike işleme gerek kalmayacak. OBS gibi popüler livestream uygulamalarının DJ’ler tarafından kullanımı Denon DJ mixer’larını kullananlar için hayli kolaylaşacak. 

 

Broadcast Mode Bir Standart Haline Gelir mi?

Aslında bu özelliği bulunduran bazı Pioneer modelleri mevcut ancak bu modeller (DJM-900NXS2, DJM-750, DJM-450 and DJM-250) şu anda endüstri standardı ürünler değiller. Broadcast Mode’un Denon DJ’in rakiplerinin amiral gemisi modellerinde de kullanılmaya başlanması tüm DJ’leri oldukça memnun edecektir.

Covid-19’un müzik endüstrisini büyük oranda online platformlarda yaşamaya mecbur bıraktığı bu günlerde, Denon DJ’in broadcast mode hamlesi oldukça akıllıca ve kullanıcı dostu bir hareket.