Club DJ vs. Wedding DJ ?

Bahsettiğimiz 2 alanda her ne kadar isimleri benzer olsa da  birbirlerinden farklı beceriler gerektirir. Eğer bir kulüp DJ’i olarak düğünlerde sahne almayı düşünüyorsanız veya tam tersini yapacaksanız, iyi bir hazırlık sürecine ihtiyacınız olacak.  Yapmak isteyeceğiniz son şey gelin ve damat kırmızı halıdan yürürken techno-trance ritimleri kullanarak tabiri caizse düğünü mahvetmektir. 🙂

 

 

 

Seramonilerin En büyüğü!

 

Düğün DJ’i Olarak : 

 

Düğünde kareograf ve adeta bir orkestra şefi edasıyla müziği yöneten kişi sizsiniz. Düğün içerisindeki her detay titizlikle hazırlanmaktadır, plana baştan sona hakim olmalısınız. Bu törende yer alan herkes ile koordinasyon içinde olmanız demektir. (gelin, damat, aile üyeleri, personeller). Duyuru yapmak, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak için hazır olun.

 

Gece Kulubü DJ’i Olarak :

 

Pek çok gece kulubü DJ’i aynı zamanda bir sahne performansı gösterseler de, çoğu dinleyici DJ’in mikrofonda yaptığı uzun konuşmaları sinir bozucu buluyor. Gece kulubü müdavimleri çoğunlukla dans etmek ve müziğin enerjisini hissetmek isterler. Çaldığınız parçalar ve setinizin akışı sizin adınıza gecenin konuşmasını yapsın.

 

 

Kalabalık ile İlgilenin ve Sevilen Bir Şahıs Haline Gelin :

 

Düğün DJ’i Olarak :

 

Duyarlı ve pozitif olmanın yanı sıra, pozitif enerji ile dolu ve ilgi çekici olmalısınız. Profesyonelliğinizi ön plana çıkarmanız gerekmektedir. Yerinde bir karizma ve çekicilik dengesine sahip olmak sizi uzun süre sahnede tutacaktır. Bu günün müşterilerinizin en önemli günleri olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

 

 

 

Kulüp DJ’i Olarak :

 

Aynı elementler bir gece kulübü DJ’i içinde geçerlidir ancak bir kulüp ortamında ciddiyet seviyenizi ölçülü bir biçimde düşürebilirsiniz. Karizmatik bir gece kulübü DJ’i kendine güvenir, kalabalığın ve dans pistinin akışını yönetir. Özellikle setinizin

başlarında kalabalığı dansa teşvik etmek zor olabilir. Sadede devam edin, eşsiz ve enerji dolu olduğunuz takdirde kalabalık müziğinizin tadını çıkaracaktır.

 

Kapsamlı Müzik Bilgisinin Önemi :

 

Düğün DJ’i Olarak :

 

Akşam yemeğinden, ilk dansa kadar her an ciddi bir önem arz eder. Listenizde Vivaldi’nin ‘4 Mevsimini bulundurmanız gerekebilir. Düğün boyunca çalacak müzik listenizi hazırda tutun. İnsanlar için anılar bu gelenekler esnasında ölümsüzleştirilir. Düğün sonu hafızalarda harika izler bırakmak hissedeceğiniz en büyük hazdır.

 

Kulüp DJ’i Olarak :

Kulüp, düğün veya festival gibi alanlarda değişmeyecek tek şey profesyonel bir DJ’in geniş kapsamlı bir müzik bilgisine sahip olması gerektiğidir. Mutlaka çalacağınız müzik ve etkinlik türüyle ilgili araştırma yapılmalı ve hazır bir liste bulundurmalısınız.

Yedekleme :

Düğün DJ’i Olarak :

Teknik cihazlarla ilgili sıkıntılarınız var ise, düğün töreni veya resepsiyon için hazırlanmış bir müzik listesini IPod & IPad vb. cihazlara depolayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kulüp DJ’i Olarak :

Gecenizi teknik aksaklıkların bölmesine izin vermeyin. İşinizi garantiye alarak verilerinizi USB’ye depolayın ve kulüp içerisindeki kalabalığı memnuniyetsizliğe maruz bırakmayın.