Bu Yaz Avrupa’da Düzenlenecek En İyi 6 Elektronik Müzik Festivali

Yaz aylarının ve sıcak havaların gelişiyle birlikte hem Türkiye’de hem de Avrupa’da festival sezonu açıldı dersek yanılmış olmayız. Her yıl bu aylarda Avrupa’da, çeşitli konseptlerde sayısız elektronik müzik festivali düzenleniyor. SonarHouse ekibi olarak bu yaz Avrupa’da düzenlenecek en iyi 6 elektronik müzik festivalini sizler için derledik.

  • Tomorrowland

Elektronik müzik, festival ve Avrupa üçlüsünü bir araya getirdiğimizde şüphesiz ki aklımıza gelen ilk şey Tomorrowland. Belçika’nın Boom kentinde düzenlenecek festival 19-28 Temmuz tarihleri arasındaki hafta sonlarında gerçekleşecek. Line-up her sene olduğu gibi bu sene de elektronik müzik sahnesinin yıldız isimleriyle dolu. Carl Cox, Amelie Lens, Black Coffee, Stephan Bodzin, Maceo Plex, Charlotte de Witte, Sam Paganini, Boris Brejcha ve çok daha fazla isim Belçika’da unutulmaz anlar yaşatacak.

  • Awakenings

29-30 Haziran tarihlerinde Amsterdam’ın dışındaki Spaarnwoude bölgesinde gerçekleşecek festival, her sene olduğu gibi bu sene de çok ses getirecek. Festival oldukça zengin bir line-up’a sahip. Sahne alacak isimlerden bazıları ise: Adam Beyer, Victor Ruiz, Nina Kraviz, Enrico Sangiuliano ve I Hate Models.

  • Sonus Festival

Hırvatistan’ın Novalja kentinde 5 gün boyunca sürecek olan festival 18-22 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. Time Warp festivalinin yaratıcılarının eseri olan Sonus Festival, Zrce Sahilinde düzenlenerek festival ve yaz ruhunu bir araya getirecek. Adriatique, Pan-Pot, Tale of Us, Len Faki, Boris Brejcha gibi isimlerin sahne alacağı festival birçok kişi tarafından heyecanla bekleniyor.

  • Sónar Barcelona

Müzik, yaratcılık ve teknolojinin her sene mükemmel bir şekilde bir araya geldiği Sónar Barcelona, Sónar by Day ve Sónar by Night şeklinde her sene olduğu gibi bu sene de ikiye ayrılacak. 18-19-20 Temmuz’da gerçekleşecek festivalde Peggy Gou, Amelie Lens, Acid Arab, Kaytranada, Dixon, Daniel Avery gibi isimler sahne alacak.

  • Kappa Futur Festival

İtalya’nın Torino kentinde gerçekleşecek festival, 6-7 Temmuz’da elektronik müzik severlere oluşturduğu line-up ile elektronik müzik sahnesinin yıldız isimleriyle underground isimlerini bir araya getirecek. Festivalde yer alacak isimlerin başlıcaları ise: Solomun, Adam Port, Carl Cox, Amelie Lens, Boys Noize, Derrick May, Dubfire ve Destructo.

  • DGTL Barcelona

Dünyanın çeşitli büyük şehirlerinde düzenlenen DGTL Festival, 23-24 Ağustos tarihlerinde Barcelona ayağını gerçekleştirecek. ANNA, Charlotte de Witte, Jeff Mills, Len Faki, Raxon, Pan-Pot, Satori gibi isimlerin sahne alacağı festival house ve techno severlere harika iki gün yaşatacak.