Beatport Kripto Para İle Ödeme Dönemini Başlatmak Üzere

Beatport, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk çevrimiçi müzik satış platformu olmaya hazırlanıyor. Şirket tüm müşterilerinin Haziran ayı’ndan itibaren Bitcoin ile ödeme yapabileceklerini duyurdu.

2019 yılı itibari ile 450.000’den fazla aktif kullanıcısı bulunan Beatport, Bitcoin ile satış işlemlerini dünya çapında 10 milyon kullanıcıya hizmet veren bir kripto para borsası olan Hong Kong merkezli Crypto.com altyapısı ile gerçekleştirecek.

Beatport CEO’su Robb McDaniels, kripto paralar ile yapılan ödemelerin ve NFT satın alarak yapılan alımların, tüm müzik dinleme ve satın alma platformlarının hizmetini iyileştirmek için yeni teknolojilerin keşfinin henüz sadece başlangıcı olduğunu söylüyor.

İlerleyen zamanlarda kripto para borsalarının alım-satım işlemlerinde en çok tercih edilen birimlerinden biri olan Ethereum’un da platformda kullanılabilir hale getirilmesi söz konusu olabilir.

Beatport NFT ile satın alınabilen ve ünlü DJ’lerin parçalarını içeren compilation albümlerin satışına da hız vermeyi planlıyor. 

Beatport bu yenilik ile beraber sektörde bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Bu hamle hem müzik sektörünün içinde bulunduğu kısır döneme hareket getirilmesi hem de küresel anlamda Covid-19 ile beraber en yoğun iki gündemden biri olan kripto para devrimine de uyum sağlanması açısından oldukça önemli.