Arturia 6 sesli polifonik sentezleyicisi PolyBrute’u duyurdu

Etkileyici performans özellikleriyle öne çıkan PolyBrute, 6 analog osilatör, biri Moog diğeri Steiner Parker olmak üzere 2 filtresi, her ses için 3 LFO ve monofonik kardeşi MatrixBrute’dan aşina olduğumuz matrix modulasyon modülü ile dikkat çekiyor.

 

 

Sinyal yolunun tamamlayan Modulasyon, Delay ve Reverb efekleri ile ses tasarım ihtiyaçlarınızı fazlasıyla dolduran PolyBrute ayrıca 3 boyutlu Morphée sensörüyle Mod Matrixten atayabileceğiniz parametrelerle performans esnasında kayda değer farklılıklar yaratmanızı sağlıyor.

 

 

PolyBrute ayrıca daha önce bazı VST synthlerde gördüğümüz parameter morphing özelliğini de uyarlamış. Bu özellik tasarladığınız ses üzerindeki iki farklı parametre ayarları üzerinde morf etmenizi sağlıyor. Örnek olarak bas olarak tasarladığınız bir sesi canlı olarak bir pad sesine morph knobunu çevirerek dönüştürebilirsiniz. 61 tuşlu klavyenin üzerinde bulunan ve Yamaha CS80i hatırlatan ribbon controller ise farklı bir modulasyon kaynağı olarak kullanabileceğiniz bir alan.

 

 

Arpeggiator, 64 adımlı sequencer, loop özelliğine de sahip 3 envelopeu da katarsak, Arturia PolyBrute ile hem performans hem de ses tasarımındaki iddiasını, rüyalarınızı ele geçirip göstermeye yemin etmiş gibi görünüyor 🙂